Price: ₹16,641
Technical specifications: Resolution: 3840 x 2160 (4K), 1920 x 1080 Native resolution: 1920 x 1080, Focus mode: Autofocus Brightness: 25,000 lumens Contrast ratio: 10,000:1 Projection size: 40-120 inches Lamp life: 55,000 hours Wireless: 2.4G/5G Wi-Fi, Bluetooth 5.4 Connections: HD , USB, 3.5mm port Aspect ratio: 16:9, 4:3 Speaker: 1 x 5W Package: 1 x Projector 1 x Remote control 1 x Power cord 1 x HD Cable 1 x User manual
| Material | ABS |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Color | White |
| Screen Resolution | 1920*1080 |
| Usage | Portable |
| Batteries Included | No |
| Resolution | 4K |
| Brightness | 3000 lm & above |
| Contrast Ratio | 10,000 to 19,999:1 |
| Power Supply | Wall Plug |
| Display Type | LCD |
| ANSI | 400-800 |
| Projection size | 40-300" |
| Projection Method | Throwing |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Lamp Life | >3000 |
| Features | Speakers |
| Wireless Property | With Wi-Fi function |
| SKU | se25061676284306676 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.